Grįžti
7. Ar verta daryti židinį?
Ar verta name įsirengti židinį?
PigusNamuProjektai

Dažnai klausiama - ar verta darytis židinį? Kam jo reikia, vistiek niekas jo nekūrens.

 

Atsakymas vienas - name įsirengti židinį būtina. Kol židinio neturi, to nesupranti. Bet jei turi - be jo gyventi sunku. Daug kas židinį asocijuoja su sode ar kaime iš plytų išmūrytu, aprūkusiu atvirtu židiniu, iš kurio į patalpą virsta dūmai. Kalbama apie visai kitokio tipo židinius. Židinys turi būti su kapsule (karščio kamera, stiklu), kitaip židinio įsirengti tikrai neverta. Beabejonės, židinys kainuoja, ir jį įsirengti statant namą būna brangu. Todėl geriau pasistatykite kaminą, palikite skyle sienoje. Kaminą užsandarinkite, o židinį įsirengsite vėliau. Jei ir neįsirengsit - užtaisysite skyle sienoje ir viskas. Bet galimybę įsirengti židinį reikia palikti. Kaminui galima naudoti arba brangias bet geras kaminų sistemas pvz (http://www.schiedel.lt/), arba paprasčiausią blokelį 25x25cm su apvalia 20cm diametro skyle. Beje, skylę darykite nemažiau 20cm - į tokią skyle tilps bet kokio galingumo židinio įdėklas. Įdėklą įdėsite vėliau. Toliau apie židinius su kapsule:

 

1. Židinys pirmaisia atlieka šildymo ne estetinę funkciją. Židinys turi būti įrengiamas maksimaliai namo centre. Stengtis židinio neįrengti prie lauko sienos. Dažniausiai pagal išplanavimą būtent norisi židinį įrengti prie lauko sienos, bet tokiu atveju jūs šildysite lauką, šiluma blogiau pasiskirstys name. Nesvarbu kad jūs židinio patogiai nematysite, net jei jis ir jums už nugaros, geriau daryti židinį namo centre. Nes į židinį kaip jis dega žiūrėsite gal kelias pirmas dienas, paskui romantika dingsta, nusibosta ir židinys atlieka grynai šildymo funkciją. Židinys su kapsule (paveikslėliai panaudoti iš http://www.zidiniai.pigiausiai.lt/):

 

2. Nepaisant turimo šildymo būdo, židinys puikiai tarnauja kaip pagalbinis šildymas. Pvz. pavasarį ar rudenį, kai būna +5 laipsniai šilumos, šildymo sistemą jungti neefektyvu. Geriausia pasišildyti židiniu.  Nuo židinio namas prišyla labai greitai, o svarbiausia - nebrangiai. Juk šildyti galima malkomis.

 

3. Būtinai įsirenkite ortakius. Ortakiai padės greičiau prišilti namui (paveikslėlis iš http://www.zidiniai1.lt/):

 

 

Jei horizontalus ortakis yra ilgesnis nei 1.5m - būtina įrengti ventiliatorius priverstiniam oro judėjimui (paveikslėlis iš http://www.flaminta.lt/):

 

Tai tikrai nepamainomas dalykas pavarasarį bei rudenį. Taip pat kai būna -25.

 

 

4. Įsirenkite šildomų grindų kontūrą. Tai pagelbės jūsų šildymo sistemai (paveikslėliai panaudoti iš http://www.zidiniuparduotuve.lt/):

 

 

5. Stengtis neblokuoti vidaus ir lauko židinio kaminų (jei statoma prie lauko sienos). Nes per lauko židinio kaminą žiemą eis šaltis, per vidaus židinio kaminą - karštis, kas sąlygoja rasos taško susidarymą, šilumos nuostolius, lašėjimus, kurie laikui begant ims skverbtis per sienas. Lauko židinio kamino apskritai nerekomenduojama daryti prie lauko sienos. Geriausia turėti pastatomą mobilių grilį toliau nuo namo.

Norint pirkti projektą internetu, el. paštu info@pigusnamuprojektai.lt atsiųskite skanuotą arba fotografuotą:
  1. Žemės sklypo registro išrašą iš registrų centro
  2. Žemės sklypo ribų planą (dvipusis lapas)
Parašykite duomenis:
  1. Projekto numeris, dominantys pakeitimai (jei tokių reikia).
  2. Jei domina individualus projektas - atsiųskite eskizą arba surašykit pageidavimus.
Per 1 darbo dieną su jumis susisieksime el. paštu.