Grįžti
7. Ar verta daryti židinį?
Ar verta name įsirengti židinį?
S.Š.

Dažnai klausiama - ar verta darytis židinį?

 

Iš praktikos galiu pasakyti, kad neverta. Po 2-3 metų "židinio ugnies romantika" praeina. Noras kūrenti, valyti židinį baigiasi. Toliau jis tik stovės ir rinks dulkes, o investuoti didžiuliai pinigai (kapsulė, apdaila,pamatėlis, kaminas, indėklas) nuolat primins apie save, žiūrint į nenaudojamą daiktą. Modernūs, gerai apšiltinti namai reikalauja vis mažiau šildymo energijos, todėl šildymas židiniu taip pat nebėra toks patrauklus. Tiek, kiek investuosite į židinio įrengimą, šildymo prasme neatsipirks niekada.

 

Jei vistik nuspręsite daryti židinį, skaitykite toliau:

Židinys turi būti su kapsule (karščio kamera, stiklu), kitaip židinio įsirengti tikrai neverta. Beabejonės, židinys kainuoja, ir jį įsirengti statant namą būna brangu. Todėl geriau pasistatykite kaminą, palikite skylę sienoje. Kaminą užsandarinkite, o židinį įsirengsite vėliau. Jei ir neįsirengsit - užtaisysite skyle sienoje ir viskas. Bet galimybę įsirengti židinį reikia palikti. Kaminui galima naudoti arba brangias bet geras kaminų sistemas pvz (http://www.schiedel.lt/), arba paprasčiausią blokelį 25x25cm su apvalia 20cm diametro skyle. Beje, skylę darykite nemažiau 20cm - į tokią skyle tilps bet kokio galingumo židinio įdėklas. Įdėklą įdėsite vėliau. Toliau apie židinius su kapsule:

 

1. Židinys pirmaisia atlieka šildymo ne estetinę funkciją. Židinys turi būti įrengiamas maksimaliai namo centre. Stengtis židinio neįrengti prie lauko sienos. Dažniausiai pagal išplanavimą būtent norisi židinį įrengti prie lauko sienos, bet tokiu atveju jūs šildysite lauką, šiluma blogiau pasiskirstys name. Nesvarbu kad jūs židinio patogiai nematysite, net jei jis ir jums už nugaros, geriau daryti židinį namo centre. Nes į židinį kaip jis dega žiūrėsite gal kelias pirmas dienas, paskui romantika dingsta, nusibosta ir židinys atlieka grynai šildymo funkciją. Židinys su kapsule (paveikslėliai panaudoti iš http://www.zidiniai.pigiausiai.lt/):

 

2. Nepaisant turimo šildymo būdo, židinys puikiai tarnauja kaip pagalbinis šildymas. Pvz. pavasarį ar rudenį, kai būna +5 laipsniai šilumos, šildymo sistemą jungti neefektyvu. Geriausia pasišildyti židiniu.  Nuo židinio namas prišyla labai greitai, o svarbiausia - nebrangiai. Juk šildyti galima malkomis.

 

3. Būtinai įsirenkite ortakius. Ortakiai padės greičiau prišilti namui (paveikslėlis iš http://www.zidiniai1.lt/):

 

 

Jei horizontalus ortakis yra ilgesnis nei 1.5m - būtina įrengti ventiliatorius priverstiniam oro judėjimui (paveikslėlis iš http://www.flaminta.lt/):

 

Tai tikrai nepamainomas dalykas pavarasarį bei rudenį. Taip pat kai būna -25.

 

 

4. Įsirenkite šildomų grindų kontūrą. Tai pagelbės jūsų šildymo sistemai (paveikslėliai panaudoti iš http://www.zidiniuparduotuve.lt/):

 

 

5. Stengtis neblokuoti vidaus ir lauko židinio kaminų (jei statoma prie lauko sienos). Nes per lauko židinio kaminą žiemą eis šaltis, per vidaus židinio kaminą - karštis, kas sąlygoja rasos taško susidarymą, šilumos nuostolius, lašėjimus, kurie laikui begant ims skverbtis per sienas. Lauko židinio kamino apskritai nerekomenduojama daryti prie lauko sienos. Geriausia turėti pastatomą mobilių grilį toliau nuo namo.

Norint pirkti projektą internetu, el. paštu info@pigusnamuprojektai.lt atsiųskite skanuotą arba fotografuotą telefonu:
  1. Žemės sklypo registro išrašą iš registrų centro
  2. Žemės sklypo ribų planą (dvipusis lapas)
Parašykite duomenis:
  1. Projekto numeris, dominantys pakeitimai (jei tokių reikia).
  2. Jei domina individualus projektas - atsiųskite eskizą arba surašykit pageidavimus.
Per 1 darbo dieną su jumis susisieksime el. paštu.